< !-- Begin WebGozar.com Counter code --> و بلاگ شخصی دکتراحمد یوسفی- متخصص پوست

و بلاگ شخصی دکتراحمد یوسفی- متخصص پوست

پرسش های کرایولیپولیز-کرایولیپولیز-کرایولیپولیزچیست؟-کرایولیپولیزچیست؟؟

کرایولیپولیز

 

دستگاه کرایولیپولیز

کرایولیپولیز چیست

دستگاههای لاغری

بنده جهت چاقی موضعی به یکی از مراکز مراجعه کردم و بنا به توصیه مشاور مرکز تحت درمان با کرایو لیپولیز قرارگرفتم, بااینکه رژیم نگرفتم در 2 هفته اول 6  سانتی مترو در هفته سوم مجددا 3 ساتی متر دیگر کم کردم, هفته جهارم 2 سانتی متر-  نگرانی بنده اینست که آیا در هفته های بعد باز هم سایز کم خواهم کرد؟

آیا توصیه ای جهت نتیجه گرفتن بهتر ندارید؟

دوست عزیز,نگران نباشید, این دستگاه برخلاف دستگاهای دیگر, هر چه بگذرد نتیجه کار بهتری خواهد داشت, ضمنا اوج اثرات کرایو لیپولیزدر عرض 4 ماه قابل مشاهده است. ضمنا شما از دستگاه کرایو لیپولیزساخت زلتیک آمریکا استفاده فرمودید یا اچ اس سی اس اسپانیا(human   skin  care  system)؟

البته اثرات دستگاه کرایولیپولیز به طور کلی آهسته است و در بهترین حالت تا 26 درصد برروی سلولهای چربی ودر پهلوها موثراست ولی اگر به دنبال نتایج سریع و شگفت انگیز هستید بنده دستگاه اولترازد را توصیه می کنم.

من در قسمت نظرات از دوستان محترم پرسش های زیادی در مورد کرایو لیپولیز داشتم که چون پرسش ها  مشابه بود همه پرسش ها را در این قسمت پاسخ می دهم:

1- هزینه کرایو لیپولیز چه قدر است؟

پاسخ: بستگی به مرکز یا پزشک متغیر است ولی به طور معمول 4 میلیون تومان جهت شکم, 2 میلیون تومان پهلو ها و 4 میلیون تومان ران ها می باشد.

2- کدام مرکز در تهران , شمال یا سایر شهرستانها این دستگاه را دارند؟

پاسخ:  بنده از تمام مراکز اطلاعی ندارم و اگر هم داشتم چون قصد تبلیغ ندارم از دادن نشانی آنها معذور بودم ولی با کمی جستجو در اینترنت یا استعلام از وزارت بهداشت ایران و یا تنها نماینده قانونی کرایو لیپولیز در ایران, شرکت پارس گروپ می توانید نشانی مراکز معتبر رابیابید, ضمنا توجه داشته باشید که با توجه به معروفیت و کارایی کرایو لیپولیز, بعضی مراکز لیزر سرد و یا دستگاههای یونوفرزیس را به عنوان کرایولیپولیز معرفی می کنند که از لحاظ مکانیسم ,کارایی و نتیجه کاملا متفاوتند.

3- آیا نوع تقلبی کرایو لیپولیز در ایران وجود دارد؟ چگونه نوع اصلی را از نوع تقلبی تشخیص دهیم؟آیا نوع ساخت کره جنوبی و یا انگلستان در ایران وجود دارد؟

پاسخ:  دوستان محترم, نوع اصلی همراه با سرما وکیوم و مکش دارد و قسمتی که قرار است چربی هایش ازبین رود به داخل محفظه مکنده دستگاه کشیده می شود وبه مدت 45 دقیقه در این محفظه مکشی قرارمی گیرد. ولی نوع تقلبی تنها از چند پد فلزی لیزر سردکم توان تشکیل شده است  و یا ازروش یونوفورزیس به جای کرایولیپولیزیس استفاده می کند وفاقد محفظه وکیوم می باشد. که معمولا پدهای فلزی سفیدرنگ به دور اعضای مورد نظر فیکس می شود ,تفاوت دیگر  در میزان سرمای ایجاد شده است ولی به طور کل بهترین مرجع وزارت بهداشت,درمان و آموزش پزشکی ایران است و بعد از آن تنها نماینده قانونی کرایو لیپولیزدر ایران شرکت پارس گروپ است که می تواند به شما کمک کند, .در مورد نوع ساخت انگلستان و کره جنوبی  بایستی عرض کنم تاکنون هیچ کمپانی کره ای یا انگلیسی موفق به  دستیابی به تکنولوژی ساخت کرایولیپولیز نشده است و فقط یکی از کمپانی های کره ای دستگاه  یونوفرزیس(چند صفحه فلزی سفید رنگ متصل به دستگاه) خود را به عنوان کرایولیپولیز معرفی می کند که متاسفانه کرایولیپولیز نیست و نتایج درمانی آن در مقایسه با دستگاه اصلی کرایولیپولیز ساخت اسپانیا و آمریکا ضعیف می باشد و جهت حداقل نتیجه گیری با این دستگاه  حتما باید با سایر روش های درمانی مثل رژیم و یا سایر دستگاههای لاغری ترکیب شود. در حالیکه دستگاه کرایولیپولیز اصلی ساخت آمریکا و اسپانیا نیازی به استفاده از سایر روش های درمانی ندارد.

با سلام

آیا جدیدا شرکت دیگری غیراز پارس گروپ مجوز دستگاه کرایولیپولیز دریافت کرده است؟ آیا ثبت اسامی شرکتهای دیگرغیراز پارس گروپ(یگانه طب پارس) در سایت وزارت بهداشت  نشانه داشتن مجوز آنها است؟

با تشکرازپرسش جنابعالی,و لی ثبت اسامی شرکتهای دیگر نشانه داشتن مجوز آنها نیست بلکه هرشرکتی حتی بدون داشتن مجوز و با یک نامه ثبت شرکت معمولی می تواند اسم خود را ثبت کند. و بهترین را ه استعلام از کارشناسان وزارت بهداشت یا شرکت پارس گروپ(یگانه طب پارس) است.

 

3- سلام, خسته نباشید , من در یک وبلاگ خوندم که دستگاه کرایولیپولیز

اصلی و تقلبی نداریم , مهم اینست که دستگاه سرما تولیدکند, آیا شما با

این نظر موافق هستید؟


با تشکرازپرسش حضرتعالی, به نظر می رسد کسی که این نظررامطرح

کرده یا خود استفاده کننده ازیک دستگاه تقلبی است یا به صورت قاچاق نوع

تقلبی این دستگاه راوارد می کند . برعکس ایشان بنده معتقدم باید پزشک

آنقدروجدان کاری داشته باشد که ازنوع اصلی و دارای برگه مجوزوزارت

بهداشت استفاده کند و مجوز وزارت بهداشت خود نشاندهنده کارایی یک

دستگاه و درضمن تضمین سلامتی یک بیمار است زیرا هردستگاه پزشکی

بعداز آزمونهای سخت و مکرر می تواند مجوزوزارت بهداشت را دریافت

کنددرحالیکه یک دستگاه قاچاق هیچ یک ازاین مراحل را طی نکرده و نه

سلامتی بیمار موردتوجه سودجویان است و نه نتیجه گیری بیماران.ضمنا

دستگاه دارای مجوزحتمادارای تاییدیه های متعدد بین المللی ازجمله تاییدیه

پزشکی اروپا , FDAو......می باشد درحالیکه یک دستگاه تقلبی فقط

ظاهردستگاه اصلی رادارد وازلحاظ عملکرد کارایی ندارد .

با توجه به عرایض بالا بنده هیچ گاه وجدانم رازیرپانگذاشته ام ونه تنها نوع

بدون مجوزوزارت بهداشت این دستگاه راتوصیه نمی کنم بلکه هیچ نوع

دستگاه پزشکی بدون مجوزوزارت بهداشت راتوصیه نمی نمایم.4-سلام, خسته نباشید ,من ازهمکاران پزشک شما هستم,و قصدخرید دستگاه کرایولیپولیز جهت تجهیز مطب رادارم, بعدازتحقیقات فراوان متوجه شدم تنهاواردکننده دستگاه کرایولیپولیزاصلی شرکت پارس گروپ است, ولی مساله ای که من رامردد کرده است این است که یک شرکت تولیدکننده داخلی و یک شرکت واردکننده دارای دستگاههای بدون وکیوم که فقط صفحات سرمایی دارندمی باشندو معتقدند که کرایولیپولیز یعنی تجزیه چربی به وسیله سرما, ودستگاه نیازی به وکیوم ندارد ولی از طرفی بعدازبررسی مجدد متوجه شدم که فقط کرایولیپولیز پارس گروپ تاکنون نتایج خوبی داشته است و دو دستگاه دیگراصلا کرایولیپولیزنیستند, لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید

پاسخ: با تشکر ارپرسش حضرتعالی, همانطور که فرمودید هردستگاهی که سرماتولیدنماید کرایولیپولیزنیست و تکنولوژی کرایولیپولیزدرانحصار دو شرکت بزرگ دنیا یعنی زلتیک آمریکا و شرکت  اچ اس سی اس اسپانیا  است وازجمله مواردمهم این تکنولوژی انحصاری تولیدسرما همراه با خلا ناشی ازوکیوم و دمای منفی10 درجه است که بافت چربی را ازچهارطرف در محفظه سرمایی تحت تاثیرقرار می دهد و نتایج شگفت آوری رارقم می زند.در حالیکه دستگاههای بدون وکیوم فقط لایه اپیدرم پوست را تحت تاثیر قرارمی دهند وقادر به تاثیربر چربی های لایه هیپودرم نیستند و عملا تاثیری بر مرگ سلولی ندارندضمنا تعداد جلسات دستگاههای بدون وکیوم بین 3 تا 20 جلسه  و حتما همرا ه با رژیم غذایی یا استفاده از سایردستگاهها به عنوان کمک است در حالیکه تعدادجلسات دستگاه کرایولیپولیزاصلی یک و حداکثر دو جلسه و بدون نیاز به رژیم غذایی و بدون استفاده از سایر دستگاهها است.

5- سلام میشه لطف کنید نشانی یا تلفن شرکت پارس گروپ را جهت استعلام مراکز قانونی کرایولیپولیز لطف بفرمایید؟

پاسخ: خیر,بنده سخنگوی این شرکت نیستم که مرتبا پاسخگوی آدرس و نشانی این شرکت باشم , ولی جهت احترام به فرمایش حضرتعالی  می توانید به سایت این شرکت به نشانی  www.parsgroupmed.ir  مراجعه فرمایید.

6-سلام آقای دکتر, ببخشید من وقتتونو می گیرم چرا کرایولیپولیز تنها روش بدون بازگشت لاغری موضعی است؟

پاسخ: چون این دستگاه سلولهای چربی راازبین می برد پس سلول چربی وجودنداردتا چربی درآن انباشته شود.البته این مساله کمی پیچیده است. در واقع کرایولیپولیز دربین روش های غیرجراحی تنها روشی است که سلول چربی را از بین می برد ولی در بهترین حالت تا 26 درصد سلولهای چربی را از بین می برد یعنی ممکن است سلولهای چربی شما از صفر تا 26 درصد بسته به تاثیر دستگاه کرایولیپولیز روی بدن شما از بین برود که طبق تحقیقات تاثیر کرایولیپولیز برروی تمام اعضای بدن مثل هم نیست و بهترین تاثیر برروی پهلوها یا همان دستک عشق یا love handleمی باشد. در صورتی که توقع شما در حد علمی یعنی پهلوها و مناطق خاصی از بدن باشد دستگاه کرایولیپولیز اصلی دستگاه خوبی است ولی اگر به دنبال نتایج خیره کننده و رویایی هستید بنده با 5 سال تجربه در ضمینه کرایولیپولیز , این دستگاه را به شما توصیه نمی کنم و قطعا دستگاه اولترازد را برای شما در نظر می گیرم.

اولترازد جدیدترین ,سریعترین و موثرترین دستگاه لاغری دنیا به شمار می رود که دارای مزایای بیشماری می با شد اما به لحاظ اینکه یک دستگاه جراحی مطب به شمار می رود قابل مقایسه با دستگاه کرایولیپولیز نیست و اگر بخواهیم از لحاظ میزان تاثیر کرایولیپولیز را بااولترازد مقایسه کنیم قطعا برنده مبارزه دستگاه اولترازد خواهد بود .

کرایولیپولیز

اولترازد

 

آهسته

سریعترین در جهان

سرعت مشاهده نتایج

ندارد

دارد

لیفتینگ و کشش پوست همزمان بادرمان

بلی

بلی

قابل اجرادرمطب

بلی

بلی

ازبین رفتن سلول چربی

تا حداکثر 26 درصد

تا 100 درصد

میزان ازبین رفتن سلول چربی در یک جلسه

خیر

بلی

نفوذ به مناطق فیبروزه

خیر-در سینه,غبغب , باسن و صورت ممنوع است

بلی

کاردرمناطق مختلف

خیر

بلی

ایجاد شکم شش تکه

خیر

خیر

آسیب رساندن به سایر بافتها غیراز چربی

بله و حداکثر 26 درصد اولترازد

بله- سریع

نتایج عالی قابل پیش بینی

بله

بله

بهبودی سریع

خیر

خیر

عوارض لیزر و سوختگی

خیر

خیر

عوارض سیستم های اینفراسونیک و ضربه ای لرزه ای

خیر

خیر

خستگی دست اپراتور

کم سر وصدا

ندارد

سر و صدای دستگاه

خیر

بله

درمان غبغب

خیر

بله

درمان سینه

خیر

بله

درمان باسن

خیر

 

بله

درمان صورت

خیر- اندک

خیر

دردبعد از درمان

7- استفاده از دستگاه کرایولیپولیز چه خطراتی دارد؟

پاسخ: این دستگاه در صورت استانداردبودن خطری نداردولی درصورت غیراستاندارد بودن می تواندباعث آسیب به اعضای داخلی بدن و نکروزپوست شود.

 

سه شنبه 7 خرداد1392 ساعت: 13:34 توسط:soroor
سلام جناب دكتر
در سايت مركز ليپوليز ايران به چند نكته درباره موثر نبودن كرايوليپوليز اشاره كرده لطفا نظرتان را بفرماييد:

1- شرکت پارس گروپ که وارد کننده دستگاه است همراه آن FDA Approved یا اجازه انجام آن را نیز معرفی می کند که مشخصا در آن ذکر شده این دستگاه فقط برای پهلو ها مجوز انجام کار گرفته است و انجام کرایو لیپولیز برای سایر محل ها مجاز نمی باشد . این مورد در صورت درخواست متقاضی جهت ارائه FDA Approved از طرف شرکت باید داده شود که قابل بررسی می باشد .

2- حتی برای پهلوها با توجه به اینکه در مشخصات دستگاه نوشته شده که در بهترین حالت فقط ۲۶ درصد سلول های چربی ناحیه پهلو ها با این دستگاه کشته می شود به راحتی با افزایش اندازه سایر سلول ها اندازه پهلوها ظرف چند ماه به حالت اول باز می گردد و به صورت کلی این روش مثل سایر روش های اکسترنال(خارجی) قابل برگشت است.
3- تغییر رنگ مستطیل شکل ناحیه کرایو لیپولیز که قهوه ای رنگ می شود عارضه زیبایی این روش می باشد


پاسخ: باتشکراز پرسش حضرتعالی:
در مورد پرسش اول حضرتعالی: اولین جایی که کرایولیپولیز توانست FDA به دست آورد مربوط به پهلوها می باشدو اینکه فقط کرایولیپولیز مربوط به پهلوها می باشد درست نیست
ودر تمام مناطق بدن به جز غبغب و سینه قابل استفاده است و نتایج در بیشترمناطق حیرت انگیز است.

در مورد پرسش دوم جنابعالی: در بیشتر تحقیقات علمی کاهش سایزتا 26 درصد ذکرشده است.ودر صورت انتخاب بیمارمناسب , نتایج غیرقابل برگشت است.

در مورد پرسش سوم شما: عارضه ذکرشده بسیار نادر می باشد
به طور کلی با توجه به تکنولوژی برترکرایولیپولیز, اکثر بیماران این دستگاه را به روش های جراحی ترجیح می دهند (تقریبا 95 درصد )
 جراح نویسنده مطالب نقل شده توسط شما به جای مقاومت  دربرابرپیشرفت علم وتکنولوژی های به روز و   برتر بهتراست از نشراکاذیب خودداری فرمایند و مطب و مرکز خود را به روز نمایند تا هم چنان سهم خود را از بیماران زیبایی و لاغری از دست ندهند.
جهت اطلاع از متن جوابیه پارس گروپ
اینجا را کلیک فرمایید.

8-با عرض سلام و خسته نباشید   آیا با کرایولیپولیز وزن هم کاهش میابد؟ و آیا پوست دچار افتادگی نمیشود؟  من بخاطر زایمان 18 کیلو اضافه وزن دارم آیا برای من مناسب است؟  با تشکر از اینکه با حوصله به سوالات پاسخ میدهید.

 

پاسخ: سرکار خانم سعیده, با تشکر از لطف حضرتعالی دستگاههای موضعی جهت کاهش وزن ساخته نشده ولی درعین حال ضمن کاهش سایز باعث کاهش وزن هم می شوند ضمن اینکه دستگاه قدرتمند کرایولیپولیز از این قاعده پیروی میکند.در مورد افتادگی پوست هم می توان گفت کرایولیپولیز می تواند به طرز حیرت آوری باعث لیفت پوست شود در حالیکه از لحاظ علمی توجیه پذیرنیست. ضمنا اگر افتادگی پوست هم ایجاد شود می توان بدون جراحی با استفاده از دستگاه های رادیوفرکانسی مونوپلار براحتی لیفتینگ و کششی پوست را انجام داد 

9-سلام من برای بازوهام میخواستم این کارو انجام بدم ولی قبل از این کار میخاستم بدونم با زایمان هم برنمیگرده یعنی این کار عمری؟ممنون میشم راهنماییم کنید(سه شنبه 24 بهمن1391 ساعت: 20:57 توسط:مروارید)

 

پاسخ: سرکار خانم مروارید, باتشکراز پرسش حضرتعالیکرایولیپولیز استاندارد به دلیل حذف سلولهای چربی بازگشت ناپذیراست.

10-سلام- متاسفانه دختربنده جهت استفاده از کرایولیپولیز به یک مطب درغرب تهران مراجعه کرد , خانمی که خود را متخصص تغذیه معرفی کردبرای دختر من کرایولیپولیز راپیشنهاد کرد, که بعداز تحقیقات اینجانب مشخص شد ایشان متخصص تغذیه نیست و تنها لیسانس تغذیه است , بعداز چند روز از استفاده از دستگاه ایشان , دختربنده متوجه میزان زیادی خون در ادرارشدو بعداز مراجعه به متخصص کلیه , متوجه مشکلات کلیوی دخترم شدم وبعداز استعلام حتی متوجه شدیم حتی دستگاه ایشان تاییدیه وزارت بهداشت ندارد, سِءوال من اینست که چگونه یک لیسانس تغذیه می تواند خودرا متخصص تغذیه معرفی نماید ضمن اینکه اجازه کار با این دستگاه راندارد چون ایشان علم پزشکی ندارد و چراتاکنون برخوردی با ایشان تاکنون نشده است, وافرادی مثل دختر اینجانب دچار مشکل شوند, ضمن اینکه من از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری  مشکلات بوجود آمده برای دخترم هستم

 

پاسخ- با تشکر از پرسش حضرتعالی, به طورکل بنده متوجه درخواست حضرتعالی نشدم, فقط می توانم عرض کنم که سیستم های حفاظتی در دستگاه استاندارد کرایولیپولیز به قدری پیشرفته می باشد که به هیچ عنوان هیچگونه آسیبی به اعضای داخلی واز جمله کلیه نمی رساند, و متاسفانه همان طور که شما فرمودید دخترحضرتعالی از یک دستگاه غیراستاندارد استفاده کرده اند, درمورد این خانم شما اسمی از ایشان نبرده اید ولی به هرحال مراجع قانونی می توانند در مورد ایشان اظهارنظرنمایند.

11-کرایو بهتره؟

پاسخ: سرکار خانم رویا پرسش شما مشخص نیست لطفاپرسش خود را به صورت کامل و واضح مجدداارسال فرمایید

12- سلام آقای دکترمرحمت بفرمایید نشانی یا تلفن شرکت واردکننده کرایولیپولیز را اعلام فرمایید تا نشانی محل های نصب را جهت استفاده شخصی جویا شوم

پاسخ:  پرسش حضرتعالی تکراری است

 

13- سلام آقای دکترمیزان سوراخ شدن شکم در کرایولیپولیز چقدر می باشد؟

پاسخ- این دستگاه  تکنولوژی پیشرفته بدون نیاز به سوراخ شدن شکم و جراحی دارد ودر واقع یک روش غیر جراحی می باشد که در سال 2010  FDA ,در سال 2009 تاییدیه پزشکی اتحادیه اروپا (MEDICAL  CE)در سال 2012  تاییدیه وزارت بهداشت ,درمان و آموزش پزشکی ایران را کسب کرده است.

14- سلام ببخشید نوع امریکایی با اسپانیایی در میزان اثر دهی فرق دارن؟(سجاد)

پاسخ: نوع آمریکایی تاکنون وارد ایران نشده است و طبق بررسی های اینجانب نتایج آن درزیر 2 ماه مشاهده نشده است ولی جالب است که نوع اسپانیایی ساخت اچ اس سی اس اسپانیا که درحال حاضر پارس گروپ واردکننده آن است در بعضی از موارد در مدت 3 روز و زیر یک ماه نتایج فوق العاده ای را نشان داده است.

15-  سلام . آقای دکتر من 43 سال سن و دارای دو فرزند پسر هستم . جثه کوچکی دارم با 148 قد و 52 وزن . یکسال پیش لیپولیز شکم و پهلو را انجام دادم و الان تاحدی راضی هستم چون تغییر سایز خوبی دادم اما مشکل من این است که بالاتنه ام کمی بزرگ است . سایز شلوارم 34 ولی سایز بالاتنه ام شاید 40 باشه . میخوام کوچکترش کنم آیا امکانش هست ؟ ( جسارتاً سینه های بزرگی دارم )

-پاسخ:  جهت سینه  کرایولیپولیز استفاده نمی شود و بهترین دستگاه جهت  کوچک کردن سینه سیستم های هایپر فرکانس می باشد.

16-Salam aghaye Dr man 25salame ba ghade 162cm va vazne 62 ke ranham kheyli bozorge va ekhtelaf sayze balatane va paintaneam 2 saize,be nazare shoma baraye inke saize pain taneam az 42 be 38 berese chan jalase bayad kerayo konam,va kole ran betore montasher chand zone mishe va hazinash cheghadr mishe

پاسخ: طبق تجربه بنده یک جلسه کافی می باشد.

پنجشنبه 19 اردیبهشت1392 ساعت: 5:7 توسط:آرزو سلام ،

من از سايت ذيل دكتر هلن قندچي وقت گرفتم، شما ايشان را تاييد ميكنيد؟ من قبلا RF و كويتيشن و LPG را استفاده كردم ولي هيچكدام تاثيري روي من نداشته، حتي در ٢٤ جلسه در كلينيك ايرانيان! حالا به نظر شما كرايو ليپيز اثر داره؟ چون در سايت پارس گروپ متوجه شدم متنهايي كه براي RF گذاشتن، مخاطب را مطمئن به لاغري يا كاهش سايز ميكنه در صورتيكه واقعا تاثيرش بسيار بسيار كمه، و زياد چشمگير نيست!من قدم ١٧١ ميباشد و وزنم ٦٥، ورزش هم زياد ميكنم، ميخوام بدونم آيا با كرايو به وزن و سايز 56 و 36 ميرسم؟سپاس اگه كامل پاسخ ها را عنوان ميفرماييد. Best-

پاسخ:با تشکر ازپرسش حضرتعالی: درمورد پزشک فوق بنده شناختی ازایشان ندارم , شما می توانید از طریق بیماران قبلی ایشان تحقیق بفرمایید تابه اطمینان برسید.در مورد RFهم هرنوع دستگاه رادیوفرکانسی قادربه کاهش سایز و لاغری نمی باشد. RF های لاغری مشخصات خاصی  دارند و با RF هایی که در کلینیک های پوست به کار می روند از لحاظ فرکانس, قطبیت ,طول موج و توان خروجی کاملا متفاوتند. تا جایی که بنده اطلاع دارم تنها دستگاه استاندارد RFلاغری درایران دستگاه نمسیس می باشد. درمورد کلینیک فوق بهتراست ازشرکت نماینده  نمسیس در ایران استعلام فرماید.

سایر پرسش ها:

با پوزش از تاخیر بوجود آمده در پاسخ به پرسشهای شما:

-با عرض سلام.جناب دکتر میخواستم بدونم با در نظر گرفتن اینکه در روش لیپولیزر نیز سلولهای چربی از بین میروند و عوارض احتمالی و جمع بندی کلی شما لیپولیزر را توصیه میکنید یا کرایولیپولیز را؟با سپاس فراوان

-پاسخ:  درروش لیزرلیپولیز بیشتر چربی ازبین میرود(در واقع با تابش لیزرچربی ها به حالت نیمه مایع در می آید ولی سلول چربی از بین نمی رود) درحالیکه در کرایولیپولیز هدف اصلی سلولهای چربی می باشد.

در جمع بندی کلی کرایولیپولیز روش به روز و برتربه نظرمی رسد

-باسلام خدمت آقای دکتر عزیز.من 29 سالمه و سینه بزرگی دارم که واقعا برام عذاب آوره بهترین راه برای کوچیکترکردن این مشکلم چیه؟من چاقی بدنم بیشتر قسمت بالاتنمه.میخوام اگه بشه آدرس کلینیک یا جایی که مناسب . مطمئن باشه رو بگین.بازم تشکر

پاسخ: در مورد سینه کرایولیپولیز مناسب به نظر نمی رسد و بهترین روش استفاده ز دستگاه نمسیس می باشد.

-سلام,خسته نباشیدچرا یکی از جراحان با دستگاه کرایولیپولیزمخالفت می کند و می خواهد کرایولیپولیز را کم اثرو پرعارضه نشان دهد؟ آیا واقعا اینگونه است؟ ویا به علت منافع شخصی بدین شکل عمل می کند؟ ممنون میشم سریعتر پاسخ را به من ایمیل فرمایید

-  با تشکرازپرسش حضرتعالی, همیشه از گذشته همکارانی بوده و هستند که از تکنولوژی های تاریخ گذشته دفاع می کنند و از قبول تکنولوژی های روز دنیا سرباز می زنند.

- با سلام من درقسمت خارجی ران دچار سلولیت زیاد و سفت هستم آیا کرایو لیپو لیز موثر خواهد بود؟آیا تعداد دفعات استفاده بیشتر نیا است؟ راه حل بهتری برای صاف شدن بغل پا وجود دارد؟آیا با کرایو لیپولیز کاملا برطرف می شود؟

- پاسخ- بله و بهترین روش درمان جهت درمان سلولیت ران کرایولیپولیز می باشد , پیشنهاد می کنم حتما فشار وکیوم و قسمت مکنده دستگاه بین منهای 60 تا منهای 80  , دمای دستگاه منفی 10 و مدت درمان 60 دقیقه باشد.

-با سلام و خسته نباشيد إطلاعات و پاسخ هاي شما بسيار مناسب و عالي بود. من تجمع چربي در ناحيه عضلات ساق پا دارم يعني همون عضلات دوقلو ي پا ، مي تونم براي درمان آن از كرايو ليپوليز استفاده كنم ؟ و هزينه ي اين قسمت چنده ؟  . با تشكر

-  جهت ساق پا دستگاه نمسیس بهتراز کرایولیپولیزعمل می کند.

 

-سلام آقای دکتر .من 2 سال پیش در ناحیه شکم لیزر لیپولیز انجام دادم اما نه تنها شکمم کوچک نشد بلکه در همان ناحیه یعنی دور ناف بزرگ تر هم شده (سال کذشته هم دوباره کمی لیزرلیپولیز انجام دادم)من 160 قد و57 وزنم بود ویه شکم کوچک داشتم. قبل از لیزرلیپولیز وقتی 55 می شدم شکمم به پشتم می چسبید اما حالا دور شکمم اصلا کوجک نمیشه .دکترم می گه بخاطر سنم هست که الان 40 سالمه .الان می تونم از کرایو لیپولیز استفاده کنم؟

پاسخ:  بله

-سلام آقای دکترمن دختری 31 ساله هستم با قد 163 و وزن 116 کیلو خیلی رژیم گرفتم از 130 به 116 رسیدم و .......میخوام بدونم کرایو لیپولیز برای چاقی مفرط هم موثر است؟چاقی من در شکم و پهلو و ران است

- پاسخ:  بله ولی در نظر داشته باشید کرایولیپولیز بیشترسایز کم می کند و جهت کاهش وزن به کار نمی رود پس حتما زیر نظر یک پزشک رژیم هم بگیرید.

-سلام

میزان موفقیت درمان کرایولیپولیزچقدراست؟

پاسخ:درصورت انتخاب صحیح بیمارپاسخ 100 درصد می باشد, در جدیدترین مقاله منتشره به طور متوسط میزان جوابدهی درمان 89 درصد و میزان توصیه کرایولیپولیز به دوستان 82 درصد بوده است

  جمعه 7 تیر1392 ساعت: 14:16 توسط:الهه
سلام آقای دکتر میخواستم بدونم چرا هزینه استفاده از این دستگاه این قدر زیاده. و ما که در آمد زیادی نداریم و واقعا احتیاج به استفاده از این دستگاه داریم نمیتونیم بهره ای ببریم آخه من بعداز زایمان شکمی آوردم که با ورزش آب نمیشه,چرا هرچی روش های زیبایی میاد برای قشر مرفه جامعه است مگه ما دل نداریم?

پاسخ: با تشکر ازپرسش حضرتعالی, درتمام دنیا هزینه درمان های زیبایی بالاست به طور مثال هزینه کرایولیپولیز در کشورهای دیکربین 3000 تا 5000دلارمی باشد که در صورت تبدیل به تومان معادل 9تا میلیون تومان خواهد بود.
800x600

پیشینه فن آوری کرایولیپولیز

چربی اضافی می تواند به ظاهر و قابلیت ورزشی فرد لطمه بزند و همچنین موجب بروز بیماری های مختلف شود. بافت های چربی زیاد می توانند در بخش های متفاوتی از بدن قرار بگیرد مانند ران، کفل، شکم، زانو، پشت، صورت، بازوان و سایر قسمت ها. بیش از اندازه بودن بافت چربی توسط بافت سلولی می تواند ظاهر زشتی را به وجود آورد. چربی زیاد متناسب است با ریسک بسیار بالا برای سلامت بدن.

لیپوساکشن یک روش جراحی پلاستیک است که با حذف اندوخته چربی اضافه باعث لاغرتر کردن اندام و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن می شود. لیپوساکشن که معمولاً توسط جراحی پلاستیک یا متخصص پوست با ابزار جراحی خاصی برای لیپوساکشن صورت می گیرد یک روش تهاجمی برای حذف بافت های چربی زیرپوستی است.

در لیپوساکشن امکان بروز تورم های چربی کشنده و عوارض جانبی منفی احتمالی نیز وجود دارد. از عوامل زودگذر می توان تورم، کبودشدگی دردناک، درد، بی حسی، تحرک محدود و واکنش های حساسیت زا را نام برد. علاوه بر این لیپوساکشن هزینه بسیار بالایی دارد. فن آوری های نوظهور دیگری برای از بین بردن بافت های چربی زیرپوستی وجود دارد مانند: مزوتراپی با لیپوساکشن لیزری و سونوگرافی متمرکز با شدت بالا.

سایر روش های غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی عبارت است از دارو، قرص های رژیمی، ورزش منظم، کنترل رژیم غذایی یا ترکیبی از این روش ها. ایراد این روش ها این است که ضعیف و حتی در برخی موارد غیر ممکن هستند. برای مثال، هرگاه فردی به صورت فیزیکی مجروح یا بیمار باشد نمی توان از روش ورزش منظم استفاده کرد. به همین نحو، هرگاه قرص های رژیمی یا استفاده بیش از حد دارو حساسیت زا باشد یا موجب بروز واکنش های مضر شود نمی توان از این روش ها استفاده کرد، علاوه بر این استفاده از روش های فیزیکی یا سیستماتک برای کاهش وزن نمی توانند چربی بدن را در یک ناحیه مشخص از بین ببرند.

روش خنک کردن با استفاده از کراپولیپولیزیز با سایر روش های غیر تهاجمی یا کمتر تهاجمی بسیار متفاوت است و به عنوان مؤثرترین روش برای کاهش چربی شناخته شده.

این روش یک روش تحولی برای کاهش کل چربی است که به عنوان یک پیشرفت مهم فن آوری در کاهش چربی محسوب می شود زیرا بسیار متداول است. افرادی که در رژیم غذایی قرار دارند و تمرینات ورزشی منظم انجام می دهند و فقط می توانند چربی موضعی را از بین ببرند روش کراپولیپولیزیز یک هدیه عالی محسوب می شود. برای اندام های بسیار چربی دار و کمتر چربی دار مانند اطراف کمر (پهلوها)، و چربی پشت (چربی شل شده در بالای ران در هر دو سمت کمر، چربی شکم و پشت روش کراپولیپولیزیز می تواند نتایج شگفت انگیزی را ارائه دهد.

 

 

فن آوری کرایولیپولیز

تری گلیسیرید موجود در چربی ها را در برخی دماهای ویژه پایین می توان به جامد تبدیل کرد. این روش با فرآیند های تدریجی از فن آوری خنک کننده پیشرفته برای هدف قرار دادن برآمدگی های چربی و سلول های چربی حل نشده استفاده می کند که به بافت های اطراف آسیبی نمی رساند و در صورت قرار گرفتن سلول های چربی در معرض خنک کردن ویژه, چربی ناخواسته کاهش می یابد، بنابراین یک روند حذف طبیعی به وجود می آید که به طور تدریجی ضخامت لایه چربی را کم می کند. سلول های چربی در ناحیه درمانی از طریق روند متابولیزم طبیعی بدن به آرامی حل شده و چربی ناخواسته از بین می رود.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

کرایولیپولیز: ابعاد تاریخی و کارکردهای بالینی فعلی

چکیده

متخصصان پوست پیشتر از روش­های درمانی مبتنی بر سرما در گستره­ی وسیعی از کاربردها استفاده می­کردند. بر اساس تفاوت­های موجود در ترکیبات شیمیایی، انتخاب بافت­های هدف خاصی که سرشار از لیپید هستند، نسبت به بافت­های مجاور که عمدتاً شامل آب هستند، امکان­پذیر است. با توجه به ملاحظات تاریخی در زمینه­ی پانینکولیتیس ایجادشده توسط سرما که منطقی­بودن این راهبرد را نشان می­دهد، کرایولیپولیز به عنوان روش جدیدی مطرح شده است که از سردکردن کنترل­شده برای انتخاب بخش چربی مورد نظر استفاده می­کند. هر دو دسته­ی تحقیقات پیش­بالینی و بالینی، امنیت و کارایی کرایولیپولیز را در مورد طرح­های بدنی غیرتهاجمی تأیید می­کنند. این بازبینی بر روی ارزیابی کرایولیپولیز از گزارشات موردی اولیه­ی پانینکولیتیس ایجادشده توسط سرما تا تحقیقات پیش­بالینی و بالینی و کارکردهای بالینی فعلی تمرکز می­کند.

 

بازبینی گسترده­ی تجربه­ی بالینی و تجاری با استفاده از CoolSculpting.

چکیده

پس­زمینه:

کرایولیپولیز به عنوان روالی غیرتهاجمی، موثر و ایمن به منظور کاهش چربی موضعی زیرپوستی شناخنه شده است.

اهداف:

نویسندگان امنیت، کارایی و رشد استفاده از کرایولیپولیز را (با استفاده از ابزار CoolSculpting; Zeltiq, Pleasanton, California) در یک عمل جراحی پلاستیک بررسی کردند.

روش­ها:

نموداری با هدف بازبینی کارهای پیشین در مورد 528 بیمار متوالی ایجاد شد که نتیجه­ی کاربرد کرایولیپولیز از ژانویه­ی 2010 تا دسامبر 2012 بود. تعداد بیماران، چرخه­های درمان، تعداد متوسط چرخه­ ها برای هر بیمار، تمامی حوزه­های درمانی و پیچیدگی­های روال درمان ثبت و تحلیل شدند. رشد کارکرد کلی ابزار نیز تحلیل شد.

نتایج:

در طول دوره­ی تحقیق، 1785 بخش از اندام­های بدن همراه با 2729 چرخه بررسی شد که بیشترین آن­ها عبارت بودند از بخش پایین شکم (28 درصد با 490 چرخه)، بخش بالای شکم (11 درصد با تعداد چرخه­های 189)، پهلوی چپ (19 درصد با تعداد چرخه­های 333)، پهلوی راست (19 درصد با تعداد چرخه­های 333)، بخش داخلی ران (6 درصد با تعداد چرخه­های 111)، بخش خارجی ران (5 درصد با تعداد چرخه­های 87) و پشت کمر (6 درصد با تعداد چرخه­های 99). توزیع سنی برای مردان و زنان مشابه بود (46.6 ± 12.8 سال برای زنان و 46.5 ± 12.3 سال برای مردان و محدوده­ی کلی برابر بود با 18 تا 79 سال). تنها سه مورد درد/عارضه­ ناچیز یا متوسط گزارش شد که در طول 4 روز یا کمتر پس از انجام عمل رفع شدند. هیچگونه عوارض جانبی گزارش نشد. حجم روند کار نشاندهنده­ی رشد پیوسته و افزایش چرخه­های درمان به 82.3 درصد تا سال 2012 بود.

نتیجه­ گیری:

بر اساس نتایج بدست­آمده در این تجربه­ی عمل جراحی پلاستیک، کرایولیپولیز روشی موثر و ایمن برای اقدام بر روی بخشی از بدن بدون عمل جراحی است که دارای میزان جلب رضایت بالای بیماران است و می­تواند رشد تجاری قابل ملاحظه و پیوسته­ای داشته باشد.

تحقیقات بالینی پیشین نشان داده­اند که کرایولیپولیز می­تواند چربی موضعی و مجزا را به شکل ایمن و موثر و به شیوه­ی غیرتهاجمی حذف کند. این روش درمان مجوز اداره­ی مواد غذایی و دارویی ایالات متحده (FDA[1]) را برای کاهش چربی در قسمت­های پهلو (2010) و شکم (2012) دریافت کرده است. در این مقاله به صورت ویژه در مورد کرایولیپولیز با استفاده از ابزار CoolSculpting بحث خواهیم کرد (Zeltiq, Pleasanton, California). این ابزار انرژی را از طریق سردکردن و به منظور کاهش حجم چربی زیرپوستی خارج می­کند. نتایج را با استفاده از مجموعه­ای از بیماران تحت درمان که اولین بار در دسامبر 2009 با استفاده از این ابزار درمان شدند، تحلیل خواهیم کرد. از آنجاییکه مقدمه­ی اقدامات ما نیازمند رشد پیوسته­ی روند است، در حال حاضر 6 سیستم CoolSculptin در اختیار داریم که به شکل پیوسته استفاده می­شوند. این تحقیق را در تلاش برای درک اثر بالینی و تجاری روند و ابزار موجود انجام می­دهیم.


[1]Food and Drug Administration

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-bidi-language:FA;}

جهت اطلاع از سایر موارد درمورد کرایولیپولیز اصلی لطفا گزینه های ذیل  را کلیک فرمایید.

 

عوارض کرایولیپولیز

کرایو لیپولیزچیست؟

کرایولیپولیز بهتراست یا لیزر لیپولیز

هزینه کرایولیپولیز

مکانیسم کرایولیپولیز

کرایولیپولیزساخت کره,انگلستان,ایتالیا

قیمت  دستگاه کرایولیپولیز

مراکز کرایولیپولیز

دستگاه کرایولیپولیز

پزشکی نیوز


سلام آقای دکتر ممنون از راهنماییاتون
من 22 سالمه و 168 قدمه و 75 وزنمه و اضافه وزنم بیشتر از پایین تنمه خیلی ورزشارو امتحان کردم ولی جواب نداد چون ران هام پر از سلولیت شده و کلافه ام کرده رژیم هم گرفتم ولی فقط صورتم لاغر شد جدیدا میرم ماساژ لاغری که خیلی درد داره و بعد هم یه تشک هایی هست که روش می خوابیم و گرما میده یه چند کیلویی کم کردم ولی شنیدم این گرما واسه کبد خطرناکه, نمی دونم باید چی کار کنم دیگه اعتماد به نفسمو از دست دادم و نمی دونم چی کار کنم چون چاقیه من از سلولیته خیلی بد جواب میده حالا که سایت شمارو دیدم انگار دنیارو بهم دادن ولی خوب هزینه 4 میلیونی که گفتید یه خورده زد تو ذقم...
من از قزوین مزاحمتون شدم لطفا اگه میشه یه مرکز خوب رو اگه اینجا می شناسید بهم معرفی کنید واقعا امیدوار شدم پس حتما منتظر جوابتون تو ایمیلم هستم...لطفا
راستی اگه سلولای چربی از بین برن مشکلی بعدا پیش نمیاد یعنی آدم بی حال و کسل نمیشه ؟

پاسخ: خیر حالت کسلی ایجاد نمی کند.

برای بازوها هم میشه استفاده کرد؟

پاسخ: بلی

بعدش واسه فرم دادن به بدن لازمه بدنسازی کنیم؟ یا همون کافیه؟
ببخشید سوالام زیاده ولی خیلی تو این راه لاغری وقت و هزینه صرف کردم انگار واسم شده رویای محال که این قدر می پرسم
من منتظرم...لطفا راهنماییم کنید... دعاتون میکنم

 

پاسخ پرسش هابه ایمیل فرد ارسال می شود ویا به صورت

عمومی و درقالب مطلب ارایه می شود.

تعدادپرسشها زیاداست و وقت من محدود.تلاش بنده پاسخ

به تمامی پرسش هاست ولی ازدوستان تقاضای صبردارم.

 

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

                                                     ادامه مطلب

 

باآرزوی موفقیت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 28 مهر1391ساعت   توسط دکتر یوسفی  | 

+ نوشته شده در  جمعه 28 مهر1391ساعت   توسط دکتر یوسفی  | 

۲۴ ساله هستم و پوست صورت چربی دارم و ۲ نوع جوش می زنم . ۱ نوع روی پشانی و گردنم هفته ای ۲-۳ تا جوشهای ملتهب و قرمز صورتم که به هیچ عنوان سر چرکی و سفید ندارند اما بسختی و بعد از التهاب چند روزه فروکش می کنند و نوع ۲ روی گونه ام جوشهای زیر پوستی ریز که بندرت سر قرمز دارند و معمولا فقط کمی برجسته هستند و وقتی فشارشان می دهد ماده ای سفید و خمیری خارج می شود . برای درمان این ۲ نوع جوش بنظر حضرتعالی ژل اریتروماسین بهتر جواب می دهد یا محلول کلامین دی ؟ در ضمن صابون اکتیوکس بهتر می باشد یا کاپوس حاوی تی سی سی ؟


شما باید هم آنتی بیوتیک خوراکی و هم موضعی استفاده کنید. و از یک کرم آلفا هیدروکسی اسید حدود ده درصد هر شب استفاده کنید و یا روی جوشهای ریز از تره تینوئین استفاده کنید. البته این کرمها اگر روی پوست قرمزی یا سوزش ایجاد کنند باید بلافاصله شسته و در شب دیگر دوباره مصرف شوند. بعلت مقاومت میکروبی بالا به اریترومایسین اگر با مصرف دوهفتهای و دو بار در روز التهاب جوشها کم نشود بهتر است از ژل یا محلول دیگری استفاده کرد. هر دو صابون خوب هستند.

+ نوشته شده در  جمعه 28 مهر1391ساعت   توسط دکتر یوسفی  | 

شکمم بر اثر چاقی به یکباره ترکهای خورده ) الان لاغز شدم ( این ترکها اویل قرمز رنگ بود ولی الان ۹۰٪ همرنگ پوستم شده است . و طوریکه از فاصله دو متری دیده نمی شود . اما این ترکها کمی گود هستند می خواستم بدونم راهی هست که این گود شدگی ها از بین برود ؟ این داروهایی که مربوط به محو این ترکهاست برای من هم کارایی دارد ؟ من مشکلی با رنگ ترکها ندارم چون خیلی همرنگ پوستم شده ولی کمی جایشان گود است طوریکه با دست زدن کاملا این ترکها لمس می شوند .اینم اضافه کنم که این ترکهای روی شکم من کمی روشن تر و براق تر از پوست شکمم هستند . صدفی هستند . آیا راهی هست که پوست این قسمت ها عینا شبیه پوست بقیه بدنم بشود ؟ ( تفاوت رنگش خیلی جزیی است ) البته بیشتر سوال من مربوط به تو رفتگی این ترکهاست؟


با کرمهای موضعی که برای این منظور می باشند تا حدی این ترکها بهتر میشود. راههای دیگر مانند لیزر و یا میکرودرم ابرشن نیر برای از بین بردن این ترکها موثر هستند.

+ نوشته شده در  جمعه 28 مهر1391ساعت   توسط دکتر یوسفی  | 

شامپوی نیزورال Nizoral در ایران هست ؟ چند قیمته ؟ برای موهای چرب شامپوی خوبیه ؟


بله وجود دارد. هم ایرانی هم خارجی وجود دارد. برای موهای چرب هم موثره ولی نباید طولانی مدت از آن استفاده کرد.

+ نوشته شده در  جمعه 28 مهر1391ساعت   توسط دکتر یوسفی  | 

فکر نمی کنید قطره پروژسترون برای حل کردن در شامپو مفید تر از پودر باشه ؟ هرچی باشه این خودش محلوله ها . حالا چه پودر چه قطره توی ۲۰۰ میلی لیتر ( یک ظرف کامل ) شامپو یا نه . بهتر بگم توی ۱۰۰ میلی لیتر شامپو ( نصف ظرف شامپو ) چند درصد ( چند گرم ) یا ( چند قطره ) پروژسترون باید باشه ؟ اینجوری که من متوجه شدم این زاندروکس همون ماینوکسیدیله با بتامتازون . چند درصد بتامتازون بریزم توش‌؟ آزلیک اسید هم بریزم ؟ دیدم توی داروی معروف زاندروکس هست . چقدر بریزم ؟ آقا من چه جوری زاندروکس بسازم ؟ بابا از دست این موها خسته شدم اگه لازم باشه گلاب به روتون پشکل ماچه الاغم میریزم . چند تا بریزم ؟


ببین عزیز هر فردی به داروی خاصی جواب بهتری میدهد. گرچه این ترکیبات برای جلوگیری از ریزش مو موثرند ولی هنوز هم ماینوکسیدیل دو درصد از همه موثرتره. برای ساختن پروژسترون باید دو گرم آن را در صد سی سی محلول حل کرد.

+ نوشته شده در  جمعه 28 مهر1391ساعت   توسط دکتر یوسفی  |